titulná fotografia:
Jesse Therrien

Mezoterapia

Mezoterapia je vpravovanie kyseliny hyaluronovej, alebo iných aktívnych látok do pokožky do hĺbky 0,5 mm rollerom s oceľovými ihličkami, za účelom výraznej hydratácie, revitalizácie, zvýšenia tonusu a turgoru pleti a odstránenia jemných vrások na čele, vonkajších kútikov očí a kútikov úst.

Povrchové pôsobenie peercing-rolleru zasahuje rohovú vrstvu pokožky, uľahčuje prienik aktívnych látok do pleti a súčasne pôsobí ako špecifická masáž, podporujúca tvorbu kolagénu. Preto sa touto metódou tiež výrazne zjemňujú hlboké jazvy po akné a strie nie staršie ako 2 roky.

SAMOTNÝ ZÁKROK

Zákrok je spojený s pocitom tlaku miernej až strednej intenzity, preto sa používa povrchové znecitlivenie anestitikom Lidocain. Niekoľko hodín po zákroku je pleť začervenelá. 24 hodín po zákroku sa neopaľujte, nechoďte do sauny ani do solária a na kozmetické ošetrenie môžte isť po dvoch týždňoch. Ošetrujúce krémy a make-up aplikujte po 12 až 24 hodinách.

AKO ČASTO ZÁKROK ABSOLVOVAŤ?

Ucelená kúra spočíva v 4 opakovaniach v intervale 10-14 dní. Pri mezoterapii

2% kyselinou hyaluronovou sa doporučuje zopakovať kúru po 3-6 mesiacoch, pri aplikácii 4% kyselinou hyaluronovou opakujte kúru po 6-12 mesiacoch.

KEDY SA ZÁKROK NEODPORÚČA?

  • v tehotenstve
  • pri akútnom zápale kože
  • pri oslabenom imunitnom systéme
  • počas vírusových ochorení
  • pri solárnom erytéme

Zákazník by 1 týždeň pred zákrokom nemal konzumovať vysoké dávky vitamínu C a acetylsalicylovej kyseliny, prípadne iných liečiv ovplyvňujúcich zrážanlivosť krvi.